Browar Mieszczański we Wrocławiu

Dla osób, które biegle nie poruszają się w branży muzycznej, nazwa może być myląca i sugerować browar alkoholowy, produkcję piwa itp. Termin ten natomiast dotyczy sali wynajmowanej na próby muzyczne, która posiada możliwość rejestrowania ćwiczeń. Po szlifowaniu swojego wokalu, czy to w przypadku solisty, czy całej kapeli można zabrać na nośniku nagranie, aby promować siebie lub zespół.  Firma Dźwiękowa posiada aż cztery sale do organizacji prób, jednak tylko Wrocław Browar Mieszczański wraz ze swoim sprzętem pozwala na rejestrowanie dźwięku. Patrząc na mapę Wrocławia, dostrzega się, iż pracownia ta umiejscowiona jest w pięknej scenerii, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską, w bliskiej okolicy Dworca Głównego PKP. Dla osób zmotoryzowanych na terenie Wrocław Browar Mieszczański zlokalizowany jest parking strzeżony.

Co wyróżnia Browar Mieszczański?

Studio nagrań, którym dysponuje firma Dźwiękowa, jest czynne dla osób wynajmujących całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. To ogromne udogodnienie dla wszystkich zapracowanych. Wrocław Browar Mieszczański zapewnia rejestrowanie prób, co sprawia, że odsłuchać można je od razu w celu dalszego szlifowania utworu bądź wokalu. Firma zatroszczyła się również o to, aby w budynku było zaplecze z kawą i herbatą, i to o niemałej powierzchni, bo aż 30m2.  Z udogodnień jeszcze należy wymienić klimatyzację i ogrzewanie, a także wolnostojące wentylatory. 

Sprzęt

Najważniejszą kwestią oczywiście decydującą o wynajmie sali jest zasób sprzętowy, a Wrocław Browar Mieszczański ma się czym pochwalić i czym szczycić na tle innych takich miejsc. Wśród gitar można wymienić ENGL Powerball 100W head. Jeśli chodzi o perkusję, prym wiedzie TAMA Iron Cobra HP 600 – warto wcześniej dowiedzieć się, czy są pałeczki na wyposażeniu. Studio jest zaopatrzone w pianino cyfrowe Roland FP30 z przepięknym brzmieniem. Ponadto na stanie są mikrofony, miksery, rejestratory cyfrowe, kompresory, końcówki mocy, kolumny, equalizery graficzne itp.