Czym wyróżniają się moduły fotowoltaiczne LG Solar?

Na rynku dostępne jest całkiem sporo modułów fotowoltaicznych wielu bardziej i mniej znanych producentów. Jakie z nich są zatem najbardziej warte polecenia i które najlepiej sprawdzą się w naszej instalacji fotowoltaicznej? Z pewnością jednymi z najlepszych będą panele LG Solar charakteryzujące się świetnymi parametrami.

 

Parametry paneli fotowoltaicznych LG

 

Moduły fotowoltaiczne LG to jedne z najlepszych propozycji jakie można znaleźć na rynku. LG Corporation jest koncernem, który swoją działalność rozpoczął w Korei już w 1974 roku co daje mu olbrzymią przewagę doświadczenia nad większością rynkowych konkurentów. Produkujący panele słoneczne dział LG Solar jest częścią tego właśnie koncernu. Przykładowe parametry modułów fotowoltaicznych LG to dla modelu LG380N1K-E6:

  • współczynnik sprawności modułu – 20,6 %;
  • moc maksymalna STC 380 W;
  • moc maksymalna NMOT 284 W;
  • współczynnik temperaturowy PMPP wynosi -0,33 %/0C.

Panele objęte są wyjątkowo długą, bo trwającą aż 25 lat gwarancją producenta, obejmująca również zachowanie w ciągu tych lat co najmniej 90,6 procent mocy Pmax. Równie ważne są wysokie parametry odporności, czyli:

  • maksymalna obciążalność dla ciśnienia 6 kPa;
  • maksymalna obciążalność dla ssania 5,4 kPa. 

 

Moduły fotowoltaiczne LG 

 

Daje to pewność, że nawet najmocniejszy wiatr nie spowoduje uszkodzenia położonych na dachu paneli słonecznych LG. Moduły fotowoltaiczne LG są zatem najlepszym wyborem do zastosowania w naszej instalacji fotowoltaicznej. W serii paneli LG NeON H Black dostępne są również panele o mocach 375, 370 oraz 365 W. Chwaloną przez użytkowników zaletą jest także całkowicie czarny design paneli tej serii. Z daleko stają się one zupełnie niewidoczne na ciemnym dachu co pozwala zachować estetykę samego budynku jak i całego jego otoczenia. Bardzo ciekawym rozwiązanie są także innowacyjne panele LG z serii NeON H BiFacial. Posiadają one ogniwa umiejscowione po obu stronach panelu. Jeżeli zostaną one zamontowane w odpowiednim miejscu mogą wytworzyć dużo więcej energii elektrycznej od paneli standardowych.