Jakie wybrać koła do wózków paletowych?

Wózki paletowe są niezwykle przydatnymi urządzeniami, dzięki którym można przewozić bardzo ciężki towar. Wykorzystywane są zazwyczaj w magazynach, a także różnorodnych halach produkcyjnych mających dość dużą rozpiętość, dzięki temu przewożenie rzeczy na funkcjonalnych wózkach na paletach jest o wiele prostsze oraz szybsze. Jakie zatem wybrać koła do wózków paletowych? Czy koniecznie jest decydowanie się na jakieś konkretne? A może wystarczą zwykłe, które dostaniemy w obojętnie jakim sklepie?

Koła do wózków paletowych

Koła do wózków paletowych powinny być wytrzymałe, a także przenosić bardzo duże obciążenia. Niestety, jak wiadomo, na palecie bardzo często przewozi się kilkanaście, kilkadziesiąt kilogramów, dlatego koła muszą być wytrzymałe. Duże znaczenie ma także ich przyczepność do podłogi. Kółka do wózków paletowych muszą być zatem dostosowane również i do powierzchni.

Kółka do wózków paletowych

Na pewno bardzo dobrze sprawdzą się koła gumowe, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej, a dookoła nich znajduje się guma. Dzięki temu możecie liczyć na bardzo dobrą przyczepność, a także pozbawione drgań poruszanie się po hali. Jeżeli kółka te mają przenosić bardzo duże obciążenia, warto właśnie wybrać takie kółka do wózków paletowych gumowe z pewnością sprawdzą się. Możecie także wybrać różnorodne wymiary.

Kółka poliamidowe

Niektórzy decydują się na to, aby podłączyć do wózków paletowych kółka poliamidowe. Co ciekawe, właśnie te kółka przy widłach będą spełniały swoją rolę, dzięki temu o wiele lepiej uda się nałożyć towar. Przy dyszlu mogą być zamontowane kółka gumowe, natomiast tam, gdzie pracuje się widłami kółka poliamidowe.

 

Jeśli natomiast szukacie odpowiednich kółek do wózków paletowych i nie wiecie na, co się zdecydować, warto zajrzeć na stronę: www.kola.com.pl, tam znajdziecie ciekawe artykuły i ciekawe rodzaje kół, które możecie zakupić i swobodnie przykręcić do wózków transportowych, magazynowych, czy widłowych. W ofercie sklepu są oczywiście kółka gumowe poliamidowe, pneumatyczne, a także bardzo wiele innych rodzajów. Jeśli macie pytania, możecie śmiało zadawać je poprzez kontakt. Pracownicy, którzy specjalizują się w sprzedaży, z pewnością udzielą Wam wszystkich odpowiedzi.

Be the first to comment on "Jakie wybrać koła do wózków paletowych?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*