Język angielski – dlaczego warto się go uczyć?

Choć raczej ciężko w to uwierzyć, wciąż można spotkać osoby, zdaniem których znajomość angielskiego nie jest szczególnie przydatna. Tymczasem zdolność porozumiewania się w tym języku jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności – i to nie tylko na rynku pracy.

W jakich sytuacjach naprawdę przydaje się angielski i dlaczego warto uczyć się tego języka?

Swoboda komunikacji na zagranicznych wyjazdach

Jeśli regularnie spędzamy urlop poza granicami kraju, znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym jest nam niemal niezbędna. Nie szkodzi, że korzystamy z wypoczynku zorganizowanego przez touroperatora, a w naszym hotelu będzie obecny rezydent. Na lotnisku, w hotelu, na plaży czy w lokalnym sklepiku – w każdym z tych miejsc będziemy mogli dogadać się po angielskiego, bez proszenia o pomoc pracownika biura podróży.

Wyjazd już wkrótce? Nic straconego! Zawsze jest dobry moment, by zacząć odkrywać angielski. Poznań i inne duże miasta mają szeroką ofertę kursów i szkoleń, w ramach których możemy szybko i skutecznie poznać podstawy tego języka, a tym samym poczuć się pewniej w najodleglejszym zakątku świata.

Rozwój kompetencji zawodowych

Kolejna korzyść, przemawiająca za nauką języka angielskiego, to możliwość podniesienia kompetencji zawodowych. Jeśli szukamy nowej pracy lub zamierzamy starać się o awans, znajomość angielskiego bez wątpienia będzie sporym atutem. Niekiedy wystarczy nam umiejętność komunikowania się w podstawowym zakresie, niemniej w przypadku wyższych stanowisk, niezbędny może okazać się specjalistyczny język biznesowy. Jeśli nasz poziom zaawansowania odbiega od oczekiwanego przez potencjalnego lub aktualnego pracodawcę, także warto zdecydować się na kurs angielskiego lub korepetycje z tego języka.

Inne możliwości

Oglądanie filmów bez lektora, śledzenie anglojęzycznych kanałów informacyjnych czy czytanie książek po angielsku – to wszystko znajdzie się w zasięgu ręki, gdy tylko zaczniemy uczyć się tego języka. To często niedoceniane, choć cenne możliwości, które łączą przyjemne z pożytecznym – zapewniają rozrywkę, jednocześnie pozwalając na rozwój już posiadanych umiejętności.

Be the first to comment on "Język angielski – dlaczego warto się go uczyć?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*