Kiedy warto jest skorzystać z usług prawnika?

Chociaż praktycznie każdy z nas wolałby uniknąć takiej sytuacji, czasem przychodzi moment, gdy wymaga się naszej obecności na sali sądowej.

Polskie prawo jest zawiłe, zaś nawet szybkie sprawdzenie ogólnych informacji dotyczących spraw takich, jak nasza, nie ułatwia nam przygotowania się. Nie jest to oczywiście nasza wina – ponieważ prawo jest tematem bogatym samym w sobie, osoby, które nie ukończyły studiów z nim związanym mają prawo czuć się zagubione. Nie oznacza to jednak, że zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę i pozostawieni sami sobie. Mieszkańcy każdego miasta, na przykład Olsztyna, mogą liczyć na dobrego prawnika. Osoba ta pomoże nam przebrnąć przez niełatwą rozprawę, ułatwiając wybronienie się na sali sądowej.

Kiedy usługi pełnomocnika się przydają?

Dobry prawnik pomoże nam szczególnie wtedy, gdy czeka nas rozprawa w sądzie pracy, podczas której stajemy przeciwko naszemu pracodawcy. Powodem toczenia takiej sprawy może być, na przykład, zwolnienie nas z powodów niezwiązanych z wykonywanymi przez nas obowiązkami, do tego bez rozliczenia za okres wypowiedzenia, który powinien nam się należeć. Po przedstawieniu naszej sytuacji prawnikowi, możemy liczyć na jego pomoc, nie musząc jednocześnie bronić się samemu.

Z usług prawników powinniśmy skorzystać też w momencie, gdy toczymy sprawę rozwodową wraz z małżonkiem. Asysta pełnomocnika nierzadko pomoże nam uzyskać należytą część majątku, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy utrzymać prawa do własności mieszkania. Pomoc prawnika jest też niezbędna, gdy składamy skargę konstytucyjną lub gdy stajemy przed Sądem Najwyższym tudzież Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jak znaleźć dobrego prawnika?

Niestety, przeszukując oferty, często możemy natknąć się na oszustów, żerujących na ludzkiej desperacji. Z tego też powodu, nigdy nie powinniśmy rozpoczynać współpracy z pełnomocnikiem w ciemno. Najlepszym, podstawowym sposobem znalezienia uczciwej, skutecznej kancelarii jest Internet. Dzięki ocenom klientów bardzo szybko ograniczymy poszukiwania do takich opcji, na których wyjdziemy najkorzystniej. Dobry prawnik w Olsztynie czy każdym innym mieście jest też zarejestrowany w okręgowej radzie adwokackiej. Jeśli mamy więc wątpliwości, dotyczące podjęcia ostatecznej decyzji o współpracy, możemy zgłosić się rady i sprawdzić, czy nazwisko prawnika widnieje w jej rejestrze.

Ile wyniesie nas pomoc prawnika?

Tutaj nie ma z góry przyjętej reguły, dotyczącej cen. To, ile zapłacimy, jest generalnie zależne zarówno od renomy kancelarii, jak i tego, jak bardzo skomplikowana jest nasza sprawa. Każdy dobry prawnik powinien jednak być w stanie wycenić swoją usługę na wstępie, po opowiedzeniu mu o naszym problemie. Opisując sprawę, starajmy się być jak najbardziej szczegółowi, aby podczas pracy nad samą sprawą nie doszło do problemów, spowodowanych niedopowiedzeniami.

Znalezienie pełnomocnika, który należycie zajmie się naszą sprawą, nie jest trudne. Należy tylko pamiętać o tym, że dobrą kancelarię łatwiej jest znaleźć przez Internet, niż podczas przeglądania ogłoszeń, kuszących niskimi cenami. Tani, niesprawdzony pełnomocnik nie pozwoli nam na spokojny sen, jeśli z powodu jego niedbalstwa przegramy sprawę.

Be the first to comment on "Kiedy warto jest skorzystać z usług prawnika?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*