Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny – rozwiązanie idealne dla domu

Instalacja centralnego ogrzewania wiąże się z wieloma dylematami. Co zrobić, by było przyjazne dla środowiska, bezpieczne, zapewniało ciepło oraz nie było kłopotliwe w obsłudze. Kocioł kondensacyjny wydaje się tu najlepszym rozwiązaniem. A już kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny na pewno zaspokoi wszystkie oczekiwania. 

 

Czym jest kocioł kondensacyjny?

 

Kocioł kondensacyjny jest nowoczesnym urządzeniem, który ma na celu ogrzać zarówno budynek jak i wodę użytkową. Może on ogrzać wodę do 80̊ C. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że dodatkową ilość ciepła odbiera ze spalin, które w przypadku kotła tradycyjnego zostałoby stracone. Z tego względu kocioł kondensacyjny posiada zamkniętą komorę spalania. Dodatkowy atut tego rozwiązania to brak możliwości przedostania się spalin do kotłowni oraz znaczna oszczędność gazu. Nie jest potrzebna także wentylacja kotłowni, czyli kratka w zewnętrznej ścianie, ponieważ kocioł pobiera powietrze przez rurę wyprowadzoną na zewnątrz. 

Na rynku są dostępne są następujące kotły gazowe kondensacyjne: jedno – i dwu – fazowe.

 

Kocioł kondensacyjny dwufazowy

 

Kocioł kondensacyjny dwufazowy różni się od jednofazowego głównie tym, że jest w stanie jednocześnie ogrzewać dom oraz przygotowywać ciepłą wodę. Ponadto jest mniejszy i zmieści się nawet w łazience. Zimą jego głównym zadaniem jest ogrzewanie domu, natomiast latem podgrzewa wyłącznie wodę. W zależności od potrzeby urządzenie zmienia tryb pracy. Zanim jednak woda stanie się w kranie ciepła minie kilka chwil. Z tego powodu kocioł kondensacyjny dwufazowy musi mieć większą moc, niż samo zapotrzebowanie domu na ciepło.

Czy jest lepszy od jednofazowego? Kotły gazowe kondensacyjne mają swoje zalety i wady. Wszystko zależy od oczekiwań. Kocioł  jednofazowy służy ogrzaniu domu.  Jeżeli ma równocześnie ogrzewać wodę użytkową, trzeba dokupić zasobnik c.w.u. 

 

Kocioł kondensacyjny – bezpieczny i oszczędny

 

Niezależnie od wyboru, kotły gazowe kondensacyjne są jednymi z najnowocześniejszych technologicznie urządzeń na rynku. Zapewniają bezpieczeństwo, zużywają mniej gazu i nie szkodzą środowisku.

 

Be the first to comment on "Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny – rozwiązanie idealne dla domu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*