Odkurzacz centralny zestaw

Odkurzacz centralny zestaw – odkurzacze przenośne są zdecydowanie tańsze, ale należy zauważyć, że całą inwestycję związaną z instalacją odkurzacza centralnego można podzielić na etapy. Ceny są zdecydowanie niższe niż kilka lat temu. Można nawet powiedzieć, że całkowity koszt nie jest wygórowany, a także zależy od wielkości i złożoności instalacji oraz modelu jednostki centralnej.

Odkurzacz centralny zestaw, a zarys kosztów

Pierwsza faza inwestycji powinna już zostać wykonana na etapie budowy lub remontu domu i obejmuje całą instalację rur PVC w ścianach, które kończą się specjalnymi gniazdami. Do wyboru są dwa rodzaje rur, które różnią się grubością ścianek, a tym samym ceną. Bardziej popularne są białe rurki o ściankach 19 mm, a niebieskie o grubości 2 mm, co prowadzi do lepszej trwałości i bardziej efektywnego pochłaniania dźwięku w nakierowaniu na odkurzacz centralny zestaw.

W pierwszym przypadku koszt powinien wynosić od 500 do 600 PLN, natomiast w przypadku niebieskich tubek do rachunku należy doliczyć około 20 do 25%. Kolejnym wydatkiem, który inwestor musi ponieść, jest koszt gniazd.

Ich ilość zależy od twoich potrzeb, ale nie warto przesadzać. Na powierzchni około 200 m2 powinno wystarczyć 5-6 gniazd. Największą zaletą jest stała i stała wydajność, niezależnie od ilości pyłu w zbiorniku. Dzięki separacji worków powietrze jest ponownie oddzielane od pyłu za pomocą specjalnej torby, a po wyłączeniu jednostki centralnej torba powinna spaść nad pojemnikiem na odpady, aby się wyczyścić. Czasami proces ten jest zbyt wolny, a kurz zatyka worki i trzeba je ręcznie wytrząsnąć.

Be the first to comment on "Odkurzacz centralny zestaw"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*