Rejsy do Szwecji – ile kosztują i jak długo trwają?

Rejsy do Szwecji od kilku lat są popularną formą przeprawy do tego skandynawskiego kraju. Z uwagi na stosunkowo niską cenę oraz promy oferujące udogodnienia dla pasażerów, loty samolotem lub podróż autem idą w odstawkę. Ile kosztuje rejs do Szwecji?

Jak są organizowane rejsy do Szwecji z Polski?

Z racji małej odległości między Polską a Szwecją (jedyne 915 km) rejsy do Szwecji są organizowane aż 70 razy w ciągu tygodnia. Duża liczba kursów wynika z tego, że rejsy do Szwecji są realizowane ze Świnoujścia, Gdyni oraz Gdańska. Z tych trzech portów promy płyną do określonych szwedzkich miast. Ze Świnoujścia dopłyniemy do dwóch miejscowości – Ystad oraz Trelleborga. Z Gdyni dostaniemy się do Karlskrony, natomiast z Gdańska prom doprowadzi nas do Nynashamn. Jak widać, możliwości są bardzo duże. 

Każdą trasę prom pokonuje w odmiennym czasie. Najkrócej płynie się ze Świnoujścia do Ystad – podróż trwa jedynie 6 godzin. Wypływając do Trelleborga oraz Karlskrony trzeba się liczyć z nieco dłuższą podróżą trwającą 8-9 godzin. Najdłużej płynie się do Nynashamn, bo aż 18 godzin. Zwłaszcza przy tej podróży warto wykupić kabinę z łazienką, aby miło spędzić ten czas. 

Możliwość wykupienia kabiny to nie jedyne udogodnienie. Na promach pasażerskich płynących do Szwecji pasażerowie mają dostęp do restauracji, pubów czy klubów nocnych. Osoby podróżujące z dziećmi również znajdą coś dla siebie – na promach bardzo często organizowane są animacje i rozrywki dla najmłodszych. 

Ile kosztują rejsy do Szwecji?

Ceny rejsów są uzależnione od rodzaju trasy, przewoźnika oraz wykupionych dodatkowych opcji w postaci noclegu w kabinie z łazienką czy przewozu samochodu osobowego (dodatkowo płatne nawet 400 zł). Rejsy do Szwecji zaczynają się od ok. 150-200 zł, natomiast w dwie strony znajdziemy już od 350 zł. Warunkiem otrzymania biletów w takich cenach jest odpowiednio wcześniej wykonana rezerwacja. Bywa również tak, że za bilety zwłaszcza w sezonie letnim w dwie strony trzeba zapłacić nawet do 1000 zł. 

Be the first to comment on "Rejsy do Szwecji – ile kosztują i jak długo trwają?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*