Zalety filamentów do drukarki 3D PolyJet

Właściwy dobór filamentów do drukarki 3D to kwestia, o której powinien pamiętać każdy przedsiębiorca, chcący tworzyć samodzielnie prototypy nowych produktów, a także ich komponenty. Należy jednak pamiętać, że drukowane przedmioty mogą różnić się od siebie w znaczącym stopniu. Etui na okulary będzie więc musiało odznaczać się innymi właściwościami, niż krany tudzież podeszwy do butów. Z tego też powodu, warto postawić na rozwiązania sprawdzone, oferujące znakomitą trwałość oraz prezencję uzyskiwanych produktów. Do najchętniej wybieranych rozwiązań, dostępnych na polskim rynku, należy właśnie seria fotopolimerów PolyJet, opracowane przez firmę Stratasys. W niniejszym artykule opowiemy o ich największych atutach.

Zróżnicowane właściwości filamentów do drukarki PolyJet

Filamenty PolyJet to przede wszystkim możliwość dobrania najodpowiedniejszych materiałów do konkretnych produktów, które chcemy z ich pomocą stworzyć. Jednym z przykładów są tu chociażby fotopolimery High Temperature, wykorzystywane w produkcji elementów armatury łazienkowej. Odznaczają się one bowiem większymi wartościami temperatur ugięcia pod obciążeniami, zapewniając znakomitą efektywność nawet wtedy, gdy z armatury lecieć będzie gorąca woda. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są tu także filamenty do drukarki 3D VeroClear, przeznaczone do tworzenia sztywnych, barwionych modeli, obejmujących chociażby kieliszki. Na uwagę zasługuje tu także nowatorska seria Agilus30 Color, umożliwiająca wydruk materiałów elastycznych w pełnym kolorze CMYK.

Filamenty do drukarki 3D PolyJet i korzyści ich implementacji

Nie od dziś wiadomo, że podstawą udanego druku 3D jest nie tylko kreatywność użytkownika, ale również trwałość uzyskanego produktu. Dotyczy to w szczególności przedsiębiorstw, mających zamiar sprzedawać drukowane przedmioty. Filamenty do drukarki PolyJet są tu znakomitym wyborem, zapewniając wspaniałą prezencję oraz wytrzymałość wytwarzanych z nich przedmiotów. Znajdziemy pośród nich fotopolimery:

  • przezroczyste
  • nieprzezroczyste i sztywne
  • gumopodobne
  • medyczne
  • inżynierskie

Zróżnicowanie to sprawia, że każdy z pewnością znajdzie pośród nich najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swojej firmy. Profesjonalny druk z użyciem fotopolimerów PolyJet oferuje nam chociażby polska firma ProSolutions.