Auto z USA – lepiej kupić od dilera czy od osoby prywatnej?

Auta ze Stanów Zjednoczonych są nadal chętnie sprowadzane do Europy. Wszystko przez to, że niektóre modele są produkowane tylko dla amerykanów, a więc tym bardziej są one pożądane w krajach europejskich. Auta ze Stanów Zjednoczonych są również sprowadzane z uwagi na atrakcyjną cenę – co ciekawe, niektóre modele bardziej się opłaca zakupić i sprowadzić do Polski niż kupić w Polsce. Powstaje zatem pytanie, czy kupić auto z USA od dilera, czy osoby prywatnej?

Od kogo lepiej kupić samochód w Stanach Zjednoczonych?

Rynek amerykańskich aut niczym się nie różni od motoryzacyjnych rynków w Europie. Auta ze Stanów Zjednoczonych możemy nabyć od dilera lub osoby prywatnej. Każde z tych źródeł nabycia amerykańskiego pojazdu ma swoje wady i zalety. Biorąc pod uwagę transakcje w ostatnich latach, jednak więcej osób zakupuje auto od dilera, ponieważ pomaga on również w załatwianiu wszelkich formalnościach związanych ze sprowadzeniem auta do innego kraju. 

Nabycie auta ze Stanów Zjednoczonych od dilera

Nie da się ukryć, że decydując się na zakup auta z USA od dilera, możemy liczyć na lepszą opiekę w czasie przeprowadzania całej transakcji. Wynika to z faktu, że każdy diler dba o swoją reputację, a więc chce uchodzić za dilera godnego zaufania. Jeżeli nawet dochodzi do jakichś uchybień, możemy bez problemu wyprowadzić roszczenia na drodze prawnej. Auta z USA od dilerów są bardziej zadbane, a opis techniczny jest zgodny z prawdą. 

Każdy pojazd, jakim dysponuje diler, posiada swoją historię i musi być ona ujawniona klientowi. Co więcej, diler również udostępnia wszelkie formatki dokumentów oraz pomaga w procedurze sprowadzenia auta. Jak widać, wymieniliśmy dużo zalet. Dużym minusem jest jednak to, że pojazdy są droższe nawet o 30%. 

Nabycie auta ze Stanów Zjednoczonych od osoby prywatnej

Główną zaletą nabycia auta z USA od osoby prywatnej jest to, że jest on tańszy. Cena jest niższa z powodu braku prowizji, która jest pobierana przez dilera. Kupując jednak taki pojazd, nie będziemy pewni stanu technicznego, a dokumentację musimy skompletować sami. 

Be the first to comment on "Auto z USA – lepiej kupić od dilera czy od osoby prywatnej?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*