Gdzie wypłacić euro z zagranicznej karty? Podpowiadamy

Gdzie wypłacić euro z zagranicznej karty Podpowiadamy
Gdzie wypłacić euro z zagranicznej karty Podpowiadamy

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wypłacić euro z zagranicznej karty to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! W Polsce masz kilka możliwości na wypłacenie euro z zagranicznej karty. Jedną z nich jest wypłata pieniędzy w bankomacie. Kiedy możesz skorzystać z takiej możliwości? Z jakimi kosztami wiążą się tego rodzaju transakcje? Odpowiedzi na te i inne pytania z tym związane znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Czy można wypłacić euro z zagranicznej karty w Polsce?

Jeśli chcesz wypłacić euro z bankomatu, to możesz to zrobić najczęściej bez żadnych większych problemów. Pamiętaj, że znaczenie ma zawsze waluta, którą chcesz wypłacić. Mniej możliwości jest, gdy chcesz dokonać wypłaty w dolarach, funtach czy frankach szwajcarskich. Drugim ważnym czynnikiem podczas wypłaty obcej waluty z bankomatu jest rodzaj bankomatu, z którego chcesz skorzystać. Poszczególne sieci bankomatów mają różną politykę, jeśli chodzi o wypłaty w obcej walucie, np. w popularnej sieci bankomatów pod pewnymi warunkami możesz dokonać wypłaty w euro.

Jak wypłacić euro z zagranicznej karty?

Gdy znajdziesz odpowiedni bankomat, to wypłata z niego nie powinna być w żaden sposób problematyczna. Pamiętaj, że wypłacając euro z granicznej karty, musisz doliczyć tzw. opłatę manipulacyjną. W zależności o bankomatu może być kwotowa lub procentową np. 5% , ale nie mniej niż 10 zł. Możliwe jest również pojawienie się dodatkowych kosztów za wypłatę w euro – wszystko jest zależne od opłaty za usługi oferowane przez bank. Duże znaczenie mają również opłaty ponoszone przez operatorów bankomatów. Aby poznać koszty, należy zapoznać się z tabelą opłat i prowizji.

Ile kosztuje wypłata euro z zagranicznej karty w Polsce?

Gotówkę z zagranicznej karty wypłacisz nie tylko z bankomatów. Taką dyspozycję możesz również złożyć w placówce bankowej. Jednak takie transakcje wymagają wizowania – należy szybciej powiadomić bank, że chcesz dokonać wypłaty gotówki.