Osuszanie murów przy użyciu profesjonalnych urządzeń sprawdza się w wielu przypadkach. Będzie konieczne w kontekście zalania mieszkania lub domu. Zalanie jest bardzo niekorzystnie działającym zjawiskiem na konstrukcję murów. Powoduje wilgoć, którą trudno jest wyeliminować. W takim przypadku niezbędne są profesjonalne urządzenia mające na celu maksymalne osuszanie elementów konstrukcyjnych budynku, aby nadawał się do do użytkowania.
Skutki zalania w budynkach mieszkalnych
Zalanie może być efektem kataklizmu jakim jest powódź. Może nastąpić jako skutek gaszenia pożaru. Może także być efektem nieprawidłowej działalności człowieka, który nie zapewnił pomieszczeniom mieszkalnym właściwej wentylacji powietrza. W efekcie zalania posadzki, ściany lub stropy mogą ulec destrukcji. Konieczne jest szybkie, sprawne i skutecznie osuszanie zalanych powierzchni. Dopiero wtedy można zaplanować kolejne prace remontowe.
Wilgoć w pomieszczeniach mieszkalnych – jakie ma konsekwencje dla mieszkańców?
Pojawienie się wilgoci w domu ma bardzo negatywne skutki na życie mieszkańców. Przede wszystkim jest czynnikiem zagrażającym zdrowiu. Wilgoć jest znakomitym środowiskiem dla namnażania się pleśni i grzybów. Mają one tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się po coraz to większej powierzchni. W efekcie tego może nastąpić gnicie elementów konstrukcyjnych budynków. Jeśli, ściana zajęta jest grzybem, nie będą się na niej utrzymywać tapety lub inne elementy ozdobne. W konsekwencji tego pomieszczenie traci na swoim estetycznym wizerunku.
Osuszanie murów – innowacyjne metody
Iniekcja krystaliczna jest innowacyjną metodą osuszania mającą na celu uszczelnienie fundamentów, aby stanowiły one barierę dla przenikania wody. Jest to działanie prewencyjne i jednocześnie zapobiegające pojawianiu się wilgoci w przyszłości. Iniekcja krystaliczna sprawdzi się w różnych typach budynków. Dzięki iniekcji elementy konstrukcyjne są osuszane, ale i wzmacniane. Będzie dotyczyć to ścian, stropów lub posadzek.