Bezpieczny wynajem mieszkań

Rynek najmu kwitnie. Od jakiegoś czasu odnotowujemy wzrost zainteresowania wynajęciem mieszkania i to przez osoby w każdym wieku. Jeszcze do niedawna największą grupę odbiorców, jeżeli chodzi o oferty dotyczące wynajęcia lokalu mieszkalnego stanowili studenci. Obecnie nadal chętnie korzystają oni z możliwości jakie daje rynek najmu, lecz równie często zgłaszają się do naszej agencji osoby, które czasy studenckie mają już dawno za sobą, a są zainteresowane wynajęciem mieszkania. Agencja nieruchomości Gdańsk wynajem jest właśnie tym miejscem, do którego powinniśmy kierować swoje kroki, jeśli szukamy zawrzeć umowę o najem. I to zarówno, gdy mamy być stroną wynajmującą, jak i najemcą.

Plusy wynajmowania mieszkania

W Polsce wciąż większość z nas dąży do tego, żeby wejść w posiadanie swojego własnego mieszkania. Zagranicą, np. u naszych sąsiadów Niemców, sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Tam zdecydowana większość społeczeństwa decyduje się na wynajem. Daleko nam jeszcze do tego, żeby rynek najmu górował nad prawem własności. Ale tak jak już wspomniano, pewne zmiany w tym temacie zachodzą i są widoczne. Jakie są zalety wynajmowania? Jedną z najważniejszych jest czynnik ekonomiczny. Bo żeby zacząć życie na własny rachunek nie musimy posiadać żadnych oszczędności. Co więcej, nie musimy zaciągać kredytów i brać na siebie wieloletnich zobowiązań. Wystarczy, że będziemy mieli stałe miejsce zatrudnienia, które zapewni dochód, umożliwiający dokonywanie opłat za wynajem oraz rachunki… Takie rozwiązanie jest też bardzo popularne wśród osób, które przyjeżdżają do obcego miasta i nie wiedzą, na jak długo w nim zostaną. Wówczas poszukiwanie lokum na rynku mieszkań do wynajęcia jest bardzo korzystną i pożądaną opcją.

Umowa między wynajmującym a najemcą

Podstawą do wydania kluczy do mieszkania osobie wynajmującej jest wcześniejsze podpisanie umowy. Umowa stanowi dokument, będący podstawą do ewentualnych roszczeń. Pod warunkiem, że jest ona dobrze sformułowana i nie brakuje w niej żadnych kluczowych zapisów. Zatem co powinno się w niej znaleźć? Na pewno wysokość czynszu, termin płatności, kwestie ewentualnych napraw, a w przypadku lokali umeblowanych, również wypis tego, co znajduje się na stanie. Aby nie pominąć żadnych ważnych kwestii formalno-prawnych, doradztwem służy agencja nieruchomości Gdańsk wynajem, z którą podpisywanie umowy o najem będzie czystą przyjemnością!

Zapraszamy do skorzystania z naszego biura nieruchomości www.invilla.pl

Be the first to comment on "Bezpieczny wynajem mieszkań"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*