Profesjonalne mycie okien i elewacji

Do jednych z podstawowych czynności porządkowych należy mycie okien. Takie prace wykonuje się nie tylko w domach, ale także w obiektach użytkowych. Niewiele osób robi to regularne, zazwyczaj wiąże się to z przedświątecznymi porządkami. Z kolei w miejscu pracy według ustalonego grafiku z firmą sprzątającą. Utrzymanie regularności pozwala na zachowanie właściwego wyglądu szyb przez długi czas. Jak często należy to robić? Jakie techniki są najskuteczniejsze?

Częstotliwość mycia okien

Nie istnieje ogólna zasada określająca, jak często powinno odbywać się mycie okien. Wszystko zależy od najbliższego otoczenia oraz wielu czynników wpływających na ich zanieczyszczenia. Poza tym czynność czyszczenia szyb powinna przeprowadzana, gdy pojawia się na ich powierzchni silne zabrudzenia. Statystycznie firmy oferujące profesjonalne mycie okien sugerują, aby okna z zewnątrz czyścić co 3-4 miesiące. Z kolei wewnątrz co 4-5 tygodni. Zachowanie tych terminów powinno w zasadzie przyczynić się do utrzymania ich w dobrym stanie. Zresztą wyglądanie przez czyste okno jest przyjemnością, można podziwiać w ten sposób widok najbliższego otoczenia.

Warto myć okna regularnie

Mycie okien to nie tylko względy estetyczne, ale zaniedbując tę czynność w przyszłości mogą wystąpić problemy w usunięciu grubej warstwy kurzu i innych zanieczyszczeń. Zabrudzenia mogą osłabić wytrzymałość szyby oraz stolarki. Za sprawa regularnego czyszczenia okna będą służyły przez dłuższy czas. Poza tym nie wystąpią poważne problemy z usunięciem z nich brudu, okażą się wystarczające detergenty dostępne w marketach. Są one zdecydowanie tańsze niż specjalistyczne preparaty. Lepiej oszczędzić sobie takiego kłopotu i dodatkowych kosztów. Regularne mycie okien, to także dbałość o stolarkę okienną. Ta część skrzydła jest poddawana wahaniom temperatury. Jeśli zaniedbamy czystość stolarki okiennej, to w krótkim czasie zmieni barwę i pojawią się na niej trudne do usunięcia zabrudzenia.

Wpuść do swoich pomieszczeń więcej naturalnego światła

Czyste okna, to także gwarancja przedostawania się dużo większej ilości światła. Jeśli mycie okien będzie wykonywane rzadko, to dostęp nasłonecznienia wpadającego do wnętrza pomieszczenia może zmniejszyć się o 40%. Promienie słoneczne pozytywnie wpływają na samopoczucie, a dostęp światła pozwala na mniejsze zużycie energii elektrycznej poprzez brak konieczności włączania lamp. To niezwykle ważny czynnik zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych. Często ich umiejscowienie wiąże się z myciem okien na wysokościach. W tym celu, aby zadbać o bezpieczeństwo należy posłużyć się specjalistycznym sprzętem i wyspecjalizowanymi do tego pracownikami.

Dogodny termin i indywidualna wycena profesjonalnego czyszczenia okien

Usługa mycia okien realizowana przez przedsiębiorstwo zewnętrzne, to gwarancja wykonania tej czynności według najwyższych standardów. Terminowa realizacja każdego zlecenia, indywidualne podejście do każdego klienta, to tylko kilka zalet tego rozwiązania. W szczególności mycie okien na wysokościach, które wykonywane jest przez osoby posiadające świadczenia alpinistyczne, to często jedyna szansa na utrzymanie ich w należytej czystości.

Be the first to comment on "Profesjonalne mycie okien i elewacji"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*