Blaty granitowe – piękne i trwałe

Można na nich postawić gorący garnek lub poszatkować cebulę bez konieczności użycia kuchennej deski. Takie są właśnie kuchenne blaty granitowe. Są niemal niezniszczalne a przy tym wyglądają bardzo elegancko. Warto bliżej im się przyjrzeć.

Drewniane lub z pokrytej okleiną płyty wiórowej. Do jeszcze niedawna takie właśnie blaty królowały w naszych kuchniach. Niestety, pewnie niemal każdy z nas, wie z doświadczenia, że takie najtańsze rozwiązania nie bywają niestety jednocześnie najlepszymi. W kuchni, w której króluje woda, jak i para wodna, zwłaszcza te blaty z płyty wiórowej nie spisywały się najlepiej i w wielu przypadkach nadawały się do wymiany już po paru latach.
Stąd rosnąca popularność kuchennych blatów granitowych. Choć jeszcze do niedawna kojarzyły się z synonimem luksusu, dziś masowo zdobywają nasze kuchnie. Jak się bowiem okazuje, zakup ich w dłuższej perspektywie może okazać się opcją nawet tańszą. Blaty granitowe służyć mogą nam nawet przez kilkadziesiąt lat. Co ważne, ich wygląd przez ten czas wcale nie ulegnie pogorszeniu. Blaty granitowe odporne są bowiem nie tylko na działanie wysokich temperatur czy wilgoci.

Blaty granitowe twarde jak… kamień

Blaty granitowe są także bardzo mocne. Trudno sobie wyobrazić, jak mocne musiałoby być uderzenie garnkiem, by kawałek takiego blatu granitowego mógłby ulec odłupaniu. Wartości te w porównaniu ze standardowymi drewnianymi blatami są absolutnie nieporównywalne.
Niekiedy może jednak zdarzyć się, że na blacie granitowym powstaną zarysowania. To jednak nie problem. Blaty granitowe świetnie nadają się bowiem do polerowania. Już po krótkotrwałym zabiegu wyglądają niczym nowe. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, blaty granitowe nadają się także do tworzenia ciekawych kolorystycznie kompozycji. Wykorzystując kamienne płyty o różnym zabarwieniu, tworzyć można wielokolorowe kompozycje na blatach granitowych. Kolejnym atutem, który z pewnością przypadnie do gustu spędzającym w kuchni dużo czasu domatorom, jest fakt jak łatwo blaty granitowe dają się czyścić. Trudno znaleźć substancję, która łatwo przywierałaby do tego typu kamienia.

Be the first to comment on "Blaty granitowe – piękne i trwałe"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*