Beton w małym mieszkaniu

Moda zmienia się nie tylko w odniesieniu do odzieży, ale również we wnętrzach. Po latach, kiedy na podłogach leżały wykładziny, przyszły kafle imitujące kamień. Potem zastąpiły je panele udające deski. Od paru sezonów hitem jest beton. Dobrze wykonany wygląda świetnie w dużych, loftowych wnętrzach, ale czy sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Każdy rodzaj podłogi miał swoje plusy i minusy. Terakota i gres były dość łatwe do ułożenia, bardzo trwałe i wygodne w utrzymaniu, ale ich wzory szybko wychodziły z mody. Panele były tanie i błyskawiczne w montażu, ale równie szybko traciły blask, w codziennym użytkowaniu. Trwałość więc w pierwszym przypadku była wadą, w drugim wadą był jej brak.

Przyszła w końcu moda na wykorzystanie we wnętrzach mieszkalnych rozwiązań dotychczas niestosowanych. Pojawił się również beton.

Betonowe podłogi w mieszkaniu

Większość budynków posiada posadzki wykonane właśnie z betonu. Czy więc wystarczy zerwać kafle lub panele i już mamy najmodniejszą podłogę? Oczywiście to nie jest takie proste. Aby betonowa podłoga była funkcjonalna i trwała, trzeba ją poddać kilku zabiegom:

  1. wyrównanie podłoża i pozbycie się resztek kleju, farb, cementu itp.
  2. szlifowanie betonu
  3. zabezpieczenie specjalnym impregnatem
  4. nadanie połysku (polerowanie).

Czy da się wykonać betonową podłogę samodzielnie w małym mieszkaniu?

Da się. Konieczny będzie odpowiedni sprzęt (szlifierki, tarcze, dobry odkurzacz) i całkiem sporo czasu. Domowymi urządzeniami dużo trudniej osiągnąć pożądany efekt, a zarówno szlifowanie betonu jak i potem jego impregnacja, są niezbędne. Od tego, jak przeprowadzisz pierwszy etap, będzie zależał wygląd nowej podłogi. Od tego jak ją zakonserwujesz – trwałość. Na koniec czeka mała powtórka z rozrywki, gdyż beton trzeba wypolerować.

Dużo czasu i dużo ciężkiej pracy, ale jeśli ważna dla ciebie jest satysfakcja z bycia bohaterem we własnym domu – do dzieła. Jeśli nie, radzimy zlecić to fachowcom.

Prawidłowo wykonana betonowa podłoga będzie służyć długo i będzie wygodna w pielęgnacji. A gdy się znudzi, w prosty sposób można odmienić jej wygląd, choćby dywanem.

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy do szlifowania betonu, zaglądnij na: https://vawnik.com/szlifowanie-betonu/

Be the first to comment on "Beton w małym mieszkaniu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*