Pod czujnym okiem

Jesteś Rodzicem? Codziennie obserwujesz swojego Malucha, chcesz aby rozwijał się jak najlepiej. Ten artykuł jest dla Ciebie.

Nadwrażliwy rodzic

Taką opinię słyszą najczęściej rodzice, którzy angażują się w wychowanie i opiekę zdrowotną własnego dziecka. Jest to bardzo krzywdząca opinia, wyrażana najczęściej przez życzliwych znajomych, którzy nie posiadają dziecka lub mają ich tyle, że już wizyta u lekarza często wydaje się zbędna. Rodzice muszą ufać przede wszystkim sobie i swojej intuicji, każdy niepokojący sygnał powinien być dokładnie sprawdzony i przeanalizowany przez specjalistę. Domowe sposoby czy dobre rady z pewnością się nie sprawdzą i nie warto ryzykować zdrowiem dziecka. To Rodzic sam najlepiej wie, kiedy interwencja lekarza jest konieczna, nie należy z tego powodu czynić żadnych uwag. Zdrowie dziecka powinno być na pierwszym miejscu, nawet jeśli komuś z bliskiego otoczenia to nie pasuje.

Neurolog dziecięcy Żoliborz Warszawa

To fraza, którą warto wpisać w wyszukiwarkę za każdym razem, gdy wydaje nam się,
że z naszym małym szkrabem dzieje się coś niepokojącego. Przykładowo nawet zwykłe tak zwane „uciekające oczko”, czyli potocznie zwany „zez” może mieć wpływ na późniejszą naukę chodzenia. Dziecko, które ma problem ze wzrokiem, nie będzie czuło się pewnie
na własnych nóżkach i znacznie później może zacząć stawiać pierwsze kroczki. Kolejna sprawa to przekręcanie się na boczek, gdy dziecko robi to ciągle tylko przez jedną stronę ciała to znak, że nad drugą połówką należy popracować pod okiem specjalisty. Neurolog zdiagnozuje problem, fizjoterapia pomoże go rozwiązać.

Be the first to comment on "Pod czujnym okiem"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*